انتشار کتاب "پیام آوران تاریکی"

کتاب "پیام آوران تاریکی" توسط پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) منتشر می شود.
12 آذر 1391

روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) - حجت الاسلام سید حسینعلی موسوی زاده نویسنده کتاب "پیام آوران تاریکی" گفت: این کتاب جهت آموزش روحانیون مستقر کل کشور تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام): وی افزود: يکي از ابزارهاي کارآمد براي خنثي کردن نيروهاي فعال در بدنة يک جامعه، فرقه سازي است. دولت هاي استعمارگر با استفاده از اين ابزار، ضمن ايجاد رخنه و شکاف در جامعه و تضعيف پايه هاي مردمي کشورها بر هويت و فرهنگ مردم خيمه زده و ثروت هاي آنان را تاراج مي کنند. این دول استعماری با تکيه بر برنامه هاي فرهنگي، شايعه پراکني، حزب سازي، دين تراشي، شيوه هاي جديدي از زورگيري را بر ممالک به ويژه دنياي اسلام تحميل می کنند.

مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) خاطر نشان کرد: بهائیت که به واقع یک تشکیلات بین المللی و دارای اهداف مشترک و پیوند دیرینه با صهیونیسم است در راستای همان اهدف فرقه-سازی ایجاد گردید و در تمام کشورهای جهان ــ به ویژه کشورهای آسیایی و آفریقایی ــ شعبه دارد و با پشتوانه مالی فراوان، تبلیغات گسترده و مبلغان دوره دیده به ترویج و تبلیغ مسلک خود می پردازد.

حجت الاسلام موسوی اظهار داشت: امروزه بهائیت در سطح بین المللی فعالیت خود را بر ضد ایران، اسلام و تشیع شدت بخشیده و عملاً به یکی از بازوهای پرتحرک نظام سلطه جهانی، به ویژه در خاورمیانه، مبدل شده است. این جريان شيطاني با استفاده از ادبيات ديني به تمام مقدسات يورش برده و با هدف قرار دادن انديشه، تاريخ، شرع و علماي شيعه و با ايجاد شکاف در ميان مردم، اقدام به نفوذ در ارکان سياسي دولت ايران کرده و فضاي مناسبي براي توسعه فعاليت هاي سياسي و اقتصادي خود فراهم کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: در موضوع بهائیت، کتاب ها و مقالات متعددی در زمینه های تاریخی، عقیدتی، اجتماعی و... نوشته شده است که هر کدام به نوبه  خود قدمی در راه دفاع از ارزش های اسلامی به شمار می آید. و بنده نیز در ادامه این راه با ارزش، کتاب "پیام آوران تاریکی" را تدوین نموده ام که دارای ویژگی های خاص و امتیازات برجسته ای نسبت به دیگر تالیفات است؛ که می توان به استفاده از منابع ارجاعی متقن و مورد وثوق بهائیان، تشریح روش های جدید تبلیغی بهائیت، رابطه بهائیت و استعمار، نقد و بررسی کامل و جامع آموزه ها و تعالیم دوازده گانه بهائیت، نقد و بررسی عقاید و احکام چالشی بهائیت و نقد و بررسی جامع تشکیلات بهائی اشاره کرد.

این مدیر پژوهشی افزود: دربخش اول کتاب، تاریخچه (شیخیه، بابیه، بهائیه) مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. اما در بخش دوم بررسی و نقد عقاید و احکام بهائیت، مسائلی نظیر: عقیده بابیان و بهائیان در مورد توحید و نبوت، و معاد ونقد آنها ونقد و بررسی برخی احکام چالشی بهائیت، مطرح شده است.

مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم(ع)گفت: دربخش سوم این کتاب: رابطه بهائیت و استعمار را مورد نقد و بررسی قرارگرفته و در فصل اول به نقش روسیه و انگلیس در به وجود آمدن فرقه بابیه و بهائیه پرداخته می شود.

وی با بیان توضیحاتی در مورد بخش بعدی کتاب گفت: روش های تبلیغی بهائیت عنوان بخش چهارم این کتاب است که در این زمینه، مسائل متعددی مطرح شده است. نظیر: جایگاه تبلیغ در بهائیت، اصول و شیوه های تبلیغ در بهائیت، برخی از شیوه های تبلیغی بهائیان، برخی از ابزارهای تبلیغی بهائیت. بهائیان از آغاز، کار خود را به تبلیغ و پرورش مبلغین استوار ساخته بودند و در این زمینه تلاش زیادی را انجام داده اند تا بتوانند افراد غیر بهائی را به آیین ساختگی خود دعوت نمایند. بهائیان آموزش های لازم را از طریق سران بهائیت، مؤسسات آموزشی و در حال حاضر از طریق بیت العدل فرا می گیرند.

موسوی ادامه داد: دربخش پنجم: به نقد و بررسی آموزه ها و تعالیم دوازده گانه بهائیت پرداخته می شود و دربخش ششم: نقد و بررسی تشکیلات سازمان یافته بهائیت مورد بررسی قرار رفته است.

وی تاکید کرد: کتاب حاضر برای آموزش روحانیون مستقر کل کشور تالیف شده و با هدف آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان، آنان را از گرفتار شدن در دام مسلک های ساختگی از جمله بهائیت دور می سازد.

اخبار

Powered by TayaShop